VDU Karjeros centras kvietė studentus tyrinėti ateities perspektyvas

2020-11-23, Galioja iki

Praėjusią savaitę, lapkričio 16-20 dienomis, Vytauto Didžiojo universiteto Karjeros centras organizavo virtualius „Karjeros dienų 2020“ renginius, skirtus universiteto studentams bei absolventams.

Šių metų bendra renginių tema – „Karjeros dienos 2020: pažink rytojaus save!”, o jų metu dalyviai buvo raginami domėtis ateities perspektyvomis, pažinti savo kompetencijas, konsultuotis su karjeros specialistais, tobulinant įsidarbinimui reikalingus dokumentus ar ieškant svarbių atsakymų į klausimus, susijusius su karjeros pasirinkimais.

Renginio metu VDU studentai bei absolventai buvo kviečiami dalyvauti virtualioje karjeros mugėje, kurioje turėjo progą susipažinti su 16 skirtingų Lietuvos įmonių ir organizacijų, daugiau sužinoti apie jų veiklą bei turimus praktikos ir darbo pasiūlymus. Mugėje dalyvavo šios įmonės: EY (Ernst & Young Baltic), „Visma Baltic“, „Biržų Žemtiekimas“, Ignalinos atominė elektrinė, „Girteka Logistics“, Lietuvos Energetikos institutas, „Unity Technologies“, „Teltonika Networks“, „Agrokoncernas“, „AUGA group“, „Devbridge“, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, „Planas Chuliganas“, „Baltec CNC Technologies“, MAGNUSSON ir partneriai, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

VDU Karjeros centro specialistė ir renginio organizatorė Greta Šmaižytė neabejoja, kad renginio metu buvo siekiama padrąsinti studentus atrasti sau mielą veiklą ir suteikti reikalingų žinių, kurios praverstų planuojant savo profesinį kelią.

„Karjera yra vienas svarbiausių mūsų gyvenimo pasirinkimų ir klausimas, į kurį nuolatos ieškome tinkamo atsakymo. Neabejoju, kad labai dažnai išgirstame save ar aplinkinius kalbant apie tai, koks mūsų svajonių darbas, kaip galime išnaudoti savo turimus pomėgius kuriantis darbo vietą, kaip patraukti darbdavių dėmesį ir panašiai. Būtent dėl to, šių metų renginių metu stengėmės suteikti studentams platesnę galimybę pažvelgti į jau nueitą profesinį kelią, išgirsti specialistų rekomendacijas, patarimus ar susipažinti su atviromis darbo bei praktikos vietomis. Pagrindinis mūsų siekis buvo padrąsinti apgalvoti savo pasirinkimus ir paskatinti realizuoti ilgai galvoje kirbančias idėjas“, – pasakojo G. Šmaižytė.

„Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, kuomet daug laiko praleidžiame namuose, galime daugiau dėmesio skirti savo pomėgiams ir hobiams – naudinga pagalvoti apie tai, kaip galėtume juos paversti mus džiuginančia ir finansiškai naudinga veikla. Taip pat, pamąstyti apie tai, kaip praturtinti ir paįvairinti savo kasdienį darbą, suteikti jam naujų spalvų ir galimybių. Džiaugiuosi, kad pavyko paliesti šias aktualias temas ir padiskutuoti su studentais, išgirsti jų nuomonę ir pastebėjimus“, – mintimis dalinosi VDU Karjeros centro specialistė.

Renginių metu dalyviams buvo pasakojama apie virtualaus mobilumo galimybes, kurias pristatė VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovai.

VDU „Minded“ organizacija dalinosi pasiūlymais apie galimybę tobulėti, išbandant skirtingas programas ir mokymus, kurių metu dalyviai kviečiami į praktines pažintis su interaktyviais ir pasaulyje pripažintais kūrybiškumo metodais.

VDU Psichologijos klinikos psichologas-savanoris ir Psichologijos katedros doktorantas Tadas Vadvilavičius ragino studentus pagalvoti apie tai, kaip praturtinti savo darbą, pasitelkiant turimus resursus ar ieškant naujų.

VDU Karjeros specialistė Greta Šmaižytė kartu su VDU absolvente, viena iš projekto „Moterys kalba“ įkūrėjų, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos specialiste ir daugybe pomėgių turinčia asmenybe, Monika Juodpusiene diskutavo apie tai, kaip savo hobį paversti naudinga ateities kompetencija. Diskusijos įrašą rasite čia.

Taip pat studentams buvo siūloma linksmai praleisti vakarą ir sudalyvauti VDU Karjeros dienų protmūšyje, kurio nugalėtojai atiteko „Kalba.LT“ Multiple Natures paslaugų paketas, padedantis identifikuoti prigimtis ir intelektus.

Primename, kad visuomet galite pasinaudoti nemokama karjeros mentorystės platforma ir semtis profesinės patirties ir patarimų iš tikrų savo srities profesionalų. Daugiau apie platformą.

Net ir pasibaigus karjeros dienoms, VDU Karjeros centras kviečia studentus bei absolventus registruotis nuotolinėms konsultacijoms. Tai padaryti galite parašę žinutę el. paštu: karjera@vdu.lt arba paskambinę telefonu: (8 37) 327 983.