Savanorystė

Savanorystė – protinga karjeros strategija

Savanoriška veikla leidžia ieškantiems darbo įgyti vertingos profesinės patirties, užmegzti naujų kontaktų norimoje darbo (veiklos) srityje ir taip praplėsti savo karjeros galimybes.

Savanorystės nauda Tau:

 • praturtina gyvenimo aprašymą (CV);
 • padeda geriau suprasti žmonių bei darbdavių poreikius;
 • lavini bendruosius gebėjimus (organizacinius, socialinius ir pan.);
 • susipažįsti su nevyriausybinio, valstybinio ir privataus sektoriaus veiklomis ir pan.

Šiandien savanoriška veikla yra kaip rinkodara sau, kurioje ypatingai svarbu „protingi“ (S.M.A.R.T. – tikslūs, išmatuojami, įgyvendinami, tinkami, matuojami laike) tikslai. Todėl, jei turi laisvo laiko, paįvairink savo studentišką gyvenimą prasminga veikla. Apsvarstyk, kokių įgūdžių (nebūtinai susijusių su profesija) sieki įgyti arba nori išbandyti kažką visiškai kitokio ir „griebk“ savanoriškos veiklos pasiūlymą Universitete arba už jo ribų!

Savanoriškos veiklos pasiūlymų ieškok čia.

VDU savanoriai

Vytauto Didžiojo universitete nuo 2010 m. veikia VDU savanorystės sistema, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti supratimą apie savanorystę ir jos naudą tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime bei ugdyti pilietiškus, kūrybiškus ir kritiškai mąstančius studentus, kurie savanoriškos veiklos metu įgautų karjerai reikalingų praktinių įgūdžių.

Vytauto Didžiojo universitetas savo studentams siūlo dviejų tipų savanorystę:

 • Jei esi neapsisprendęs, kokių įgūdžių ar kompetencijų nori įgyti, gali išbandyti trumpalaikės savanorystės pasiūlymus, t. y. prisidėti prie įvairių VDU padalinių organizuojamų renginių (konferencijų, seminarų, koncertų, inauguracijų ir kt.);
 • Jei esi susipažinęs su konkrečios universiteto tarnybos/ padalinio/ studentiškos organizacijos darbu ir nori dar labiau prie jo prisidėti, gali tapti nuolatiniu šios institucijos savanoriu ir dalyvauti ilgalaikėse jos rengiamose iniciatyvose bei prisidėti prie jos veiklos planavimo, tobulinimo ir įgyvendinimo.

Daugiau apie savanorišką veiklą VDU skaityk čia.

Nori tapti savanoriu ar sužinoti daugiau, kreipkis:

 • Studentų centro (SRD) vyr. specialistė Neda Šimkūnaitė
 • El. paštas neda.simkunaite@vdu.lt
 • Adresas K. Donelaičio g. 52-111, Kaunas

Studentų organizacijos

Savo aktyvumą ir kūrybiškumą gali panaudoti studentiškų organizacijų veikloje. Savo buvimu, darbais gali prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo, susipažinti su skirtingais žmonėmis, sustiprinti savo jau turimus įgūdžius bei įgauti naujų.

O VDU suteikia tam puikią galimybę, nes skirtingi studentų organizacijų tikslai sąlygoja didelę jų įvairovę.

VDU veikiančios organizacijos
Meno kolektyvai

Nerandi Tave dominančio klubo? Suburk savo organizaciją!

Daugiau apie studentiškas organizacijas.

Nori sužinoti daugiau apie studentų organizacijas, kreipkis:

 • Studentų centro (SRD) vyresn. specialistė Neda Šimkūnaitė
 • El. paštas neda.simkunaite@vdu.lt
 • Adresas K. Donelaičio g. 52-111, Kaunas