VDU vyks hakatonas, skirtas klimato kaitos iššūkiams spręsti

2022-11-23, Galioja iki

Gruodžio 2 d. VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (VDU KTPC) kviečia į pirmąjį hakatoną „KTPC InnoHack’22“. Visus norinčius išbandyti savo jėgas – studentus, dėstytojus, mokslininkus ir kitus asmenis, kurie turi polėkio kurti naujoves ir ieškoti netikėtų sprendimų, hakatonas pasitiks su klimato kaitos keliamais iššūkiais.

VDU KTPC jau ne vienerius metus skatina inovatyvių idėjų generavimą Universiteto bendruomenėje, taip pat prisideda prie mokslo-verslo bendradarbiavimo. Šiais metais siekdami įtraukti jaunuosius mokslininkus, tyrėjus, studentus aktyviai žengti inovacijų keliu, pasitelkdami partnerius, kurie jau turi nemažai patirties įgyvendindami inovatyvius sprendimus, kurdami inovatyvius verslus ar mokslinius rezultatus, kviečia išbandyti jėgas hakatone. Kaip teigia VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys: „Su komanda hakatoną pasirinkome ne atsitiktinai, tai yra iš tiesų intensyvus renginys, skatinantis per gana trumpą laiką giliau išnagrinėti kylančius iššūkius, sukurti inovatyvius sprendimus, juos pristatyti ir gauti grįžtamąjį ryšį. Komandas kviečiame aktyviai registruotis, nesvarbu su idėja ar be jos. VDU KTPC paruošta metodika leis atsiskleisti visiems talentams“.

Hakatono metu dalyvių lauks įvairios kūrybiškumą ir proaktyvų mąstymą skatinančios užduotys, įkvepiantys pranešėjai bei mentoriai, kurie lydės viso renginio metu. Dalyviai turės galimybę ne tik atrasti inovatyvius sprendimus, bet ir patikrinti savo idėją su profesionalų pagalba. VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro komanda, kviečia burtis į komandas bei aktyviai dalyvauti. Į hakatono organizavimą įsitraukia VDU KTPC partneriai VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro (VDU PKVC) komanda. VDU PKVC vadovė dr. Aistė Ragauskaitė sako: „Lengva nebus, bet didžiausi sprendimai gimsta iššūkių pagrįstu keliu.“ Išskirtines užduotis, kurios padės giliai ieškoti inovatyvių sprendimų rengia mokslo paslaugų vadybininkė dr. Judita Žukauskienė, kurios nuomone, „Hakatono metu sukurtos idėjos ne tik gali tapti realiu verslu ar projektu, bet ir suteiks galimybę išsinešti piniginį prizą, kaip pirmąją investiciją sukurtos idėjos įgyvendinimui.“

Komandų registracija dar vyksta, tačiau vietų skaičius ribotas. Kiekviena komanda turės lydintį mentorių, konsultantus, padedančius įsigilinti į užduotis. VDU KTPC komanda savo patirtimi dalinsis nuo idėjos generavimo iki komercializuojamų produktų sukūrimo.

Laikas: 2022 m. gruodžio 2 d.

Vieta: VDU Žemės ūkio akademija, Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.

Renginio pradžia: 8.30 val.

Renginio pabaiga ir apdovanojimai: 19 val.

Būtina išankstinė registracija iki lapkričio 30 d.

Kiekviena komanda turi galimybę laimėti!

Inovatyvius sprendimus vertins investuotojų, verslo bei mokslo atstovai, o laimėtojų laukia prizai:

• I, II, II vietos pasidalins pagrindinį 3000 eurų prizinį fondą;
  • VDU KTPC suteiks iki 10 val. konsultacijų nuo verslo pradžios iki produkto paleidimo į rinką;
  • Komandos turės galimybę pasinaudoti inkubavimo paslaugomis VDU verslo inkubatoriuje.

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į VDU KTPC komandą, el. paštu mokslo.paslaugos@vdu.lt.