DIDŽIUOJAMĖS: VDU – tarp absolventų įsidarbinamumo lyderių Lietuvoje

2017-10-12, Galioja iki

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) yra vienas iš trijų stipriausių Lietuvos universitetų pagal absolventų įsidarbinamumą – tai nustatė naujausias tarptautinis reitingas „QS Graduate Employability Rankings 2018“, kuriame buvo paskelbta 500 pasaulio universitetų, sėkmingiausiai paruošiančių absolventus darbo rinkai. VDU kartu su kitais dviem šalies universitetais, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu, buvo įvertintas 301-500 vieta.

Reitingas „QS Graduate Employability Rankings 2018“ yra inovatyvus įrankis, kurio tikslas – suteikti stojantiesiems ir studentams galimybę palyginti universitetus pagal absolventų įsidarbinamumą. Reitingo įvertinimas susideda iš penkių kategorijų – darbdavių vertinimų, absolventų pasiekimų, fakultetų bendradarbiavimo su darbdaviais, studentų ryšių su darbdaviais ir įsidarbinusių absolventų proporcijos.

Itin aukšti įvertinimai VDU buvo skirti už studentų ryšius su darbdaviais ir įsidarbinusių alumnų skaičių – abiejose kategorijose universitetas pranoko kitas Lietuvos aukštąsias mokyklas ir užėmė itin aukštas pozicijas pasaulio mastu: atitinkamai 37 ir 101 vietą visame pasaulyje.

VDU nuolat sulaukia aukštų įvertinimų tarptautiniuose ir nacionaliniuose reitinguose. Birželį paskelbtame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2018“ jis pateko tarp 3 proc. geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų ir išliko lyderiu Lietuvoje pagal tarptautiškumą. Žurnalas „Reitingai“ šiemet VDU pripažino tarptautiškiausiu ir vienu moksliškumo lyderių Lietuvoje.

2016 m. QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių reitinguose VDU buvo skirta antroji vieta tarp visų Lietuvos universitetų pagal dėstytojų tarptautiškumą ir darbuotojus, turinčius daktaro laipsnį. Didžiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ VDU gavo aukščiausią įvertinimą Lietuvoje kategorijose, kuriose įvertinta meninė produkcija, už mokslinę veiklą gautos išorinės pajamos, užsienio kilmės akademiniai darbuotojai, bendros regioninės publikacijos ir bakalauro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporcija.