VDU studentams – galimybės tobulėti ir vasarą pradėti su „Coursera“

2024-06-10, Galioja iki

„Coursera“ platforma siūlo lankstų savarankiško mokymosi modelį ir itin plačias mokymosi bei profesinio tobulėjimo galimybes, leidžia tyrinėti naujas sritis, tobulinti turimus įgūdžius, įgyti konkurencinį pranašumą planuojant karjeros ateitį darbo rinkoje. Visi, norintys mokytis, prisijungę prie „Coursera“ platformos, mokymosi kursus, jų trukmę ir laiką gali planuoti atsižvelgdami į savo pačių užimtumą, jiems patogiu metu. Besimokantiems šioje platformoje siūloma susipažinti su įvairiomis temomis, tokiomis kaip: programavimas, kalbų lavinimas, viešasis kalbėjimas, psichologija, karjeros planavimas ir kt. Užsiregistravusiems vartotojams galima mokytis iš daugiau nei 275 pirmaujančių universitetų ir įmonių iš viso pasaulio („Google“, „Amazon“, „IBM“, „Microsoft“, „Meta“ ir kt.).

Studentams siūloma studijuoti įvairius dalykus ir mokymus: nuo 5–10 min. trunkančių video klipų peržiūros ar kelių valandų trukmės projektų, kuriuose galima lavinti naujus įgūdžius, o vėliau plėtoti juos praktikoje, iki ilgesnių kursų, kuriuos pabaigus išduodami sertifikatai, lengvai pritaikomi darbo rinkoje ir itin vertinami didžiausių tarptautinių kompanijų. Tai proga susipažinti su aukščiausiai vertinamais dalykais ir įgyti teorinius bei praktinius įgūdžius, galinčius praversti karjeros kelyje ateityje. Visa tai galima išmokti nuotoliniu būdu, net neišvykstant iš savo namų.

Nuo 2023 m. pavasario „Coursera“ licencijos skirtos 1160 studentų iš visų VDU fakultetų ir akademijų. Dalis studentų turėjo galimybę savarankiškai rinktis juos dominančius kursus, kita dalis – kursus, rekomenduotus dėstytojų ir integruotus į studijuojamus Universitete studijų dalykus. Šie kursai buvo įskaityti kaip VDU dėstomų studijų programų dalykų dalis.

Verslas, informacinės technologijos ir inovacijos, duomenų mokslas, menai, kalbų mokymasis, sveikata ir asmeninis tobulėjimas, fiziniai mokslai ir inžinerija – tai dominuojančios sritys, iš kurių daugiausia studentai rinkosi mokymus. Studentai, kurie dalyvavo mokymuose, paklausti, kaip vertina „Coursera“ kursus, džiaugėsi suteikta galimybe savarankiškai mokytis, patiems kontroliuoti savo mokymosi laiką ir tempą, ugdyti techninius įgūdžius, naudojantis įvairia programine įranga ir programavimo kalbomis, susipažinti su įvairiomis mokymo/si metodikomis, idėjomis ir perspektyvomis, analizuoti besikeičiančiame pasaulyje kylančias verslo, ekonomikos, skaitmenizacijos problemas bei iššūkius.

Studentai kviečiami nepraleisti progos ir pasinaudoti „Coursera“ platformoje siūlomomis galimybėmis įgyti naujų žinių iš aukščiausio lygio profesionalių lektorių ir savo srities ekspertų iš viso pasaulio.

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis į VDU Studijų departamentą el. paštu sd[eta]vdu.lt.