VDU praūžė karjerai skirtas renginys „Išeities taškas: karjera“

2019-10-14, Galioja iki

Praėjusią savaitę Vytauto Didžiojo universitete vyko Karjeros dienų 2019: „Išeities taškas: karjera“ renginiai, kuriuose patirtimi dalinosi VDU absolventai, su tarptautinėmis praktikomis dirbantys specialistai, edukacinės srities profesionalai. Šių metų bendra Karjeros dienų bendra tema buvo siekiama paskatinti studentus domėtis karjeros galimybėmis ir pakviesti savarankiškai formuoti savo pomėgius.

„Išeities taškas: karjera“ renginiuose studentų laukė: paskaitos, diskusijos, pristatymai bei virtuali karjeros mugė, kurioje darbo, pratikos ir savanorystės pasiūlymais dalinosi įvairios Lietuvos įmonės. Virtualioje mugėje vis dar galite sudalyvauti paspaudę šią nuorodą.

Įvykę renginiai:

Spalio 9 d.

VDU Švietimo akademijoje vyko seminaras, kurio metu VDU Karjeros centro specialistė Daiva Pugevičienė dalinosi patarimais kaip paruošti patrauklų gyvenimo aprašymą (CV). Taip pat, tą pačią dieną buvo organizuojama diskusija „Mokykla – mano būsimas darbdavys: darbo ir praktikos vietos“.

VDU Žemės ūkio akademijoje vyko Agronomijos fakulteto organizuojamas studentų susitikimas su socialiniais partneriais. Renginys sulaukė aktyvaus studentų įsitraukimo bendraujant su su įmonėmis: VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, AB „AUGA group“, Valstybine augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, UAB „Vitera Baltic“, AB „Kauno grūdai“, UAB „Agrokoncerno grupė“.

Susirinkusiuosius į šį renginį pasveikino Agronomijos fakulteto dekanė prof. dr. Aušra Blinstrubienė, kuri atviravo, kad karjera – viena iš svarbiausių šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalių, todėl sąmoningumas, savarankiškumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas bei lankstumas šiais laikais tampa didžiausiomis vertybėmis ieškant darbo.

Kviesdama artimesniam pokalbiui su darbdaviu Agronomijos fakulteto magistrantė Liveta Budreckytė teigė, kad būsimo darbuotojo ir darbdavio dialogas – pirmas žingsnis į sėkmingą karjerą.

Tuo tarpu, Kaune savo didžiausiomis karjeros pamokomis ir gyvenimiškomis istorijomis dalinosi VDU absolventai: Silvija Dargvainytė – mergina, kuri įgijusi psichologijos magistro laipsnį šiuo metu dirba savo įkurtoje šokių mokykloje ir Povilas Godliauskas – atrankų konsultantas, koučingo specialistas.

Po šios paskaitos VDU Karjeros centro specialistė Greta Šmaižytė pristatė nuo šio rudens universitete pradėjusią veikti nemokamą Karjeros mentorystės platformą. Apie ją daugiau sužinoti galite čia.

Spalio 10 d.

VDU Mažojoje salėje vyko Tarptautinių praktikų galimybių pristatymas, kurio metu naudingais patarimais ir patirtimis su studentais dalinosi: VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovai, praktikas išbandę studentai ir sumaniųjų praktikų projektas „Patirties partneriai“.

Tą pačią dieną apie darbo, praktikos ir savanorystės galimybes Lietuvoje užsienio studentams pasakojo Užimtumo tarnyba.

Spalio 11 d.

Paskutinę „Išeities taškas: karjera“ renginio dieną VDU studentams paskaitą vedė UAB „KALBA.LT“ Darnaus vystymo centro vadovė Renata Škimelienė. Specialistė papasakojo apie pamatinius dalykus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį užsiimant savo pomėgiais ir kuriant karjerą – prigimtis ir intelektus.