VDU pradeda priėmimą į profesinių studijų programą „Pedagogika“

2024-06-03, Galioja iki

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) skelbia priėmimą į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas profesinių studijų programoje „Pedagogika“.

Profesinių studijų programa „Pedagogika“ trunka vienerius metus, ją baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija ir išduodamas baigtas studijas ir kvalifikaciją liudijantis valstybės pripažintas Studijų pažymėjimas.

Programa skirta asmenims, dirbantiems ar ketinantiems dirbti švietimo institucijose, kuriose reikalaujama pedagogo kvalifikacijos.

Pedagoginių studijų programą sudaro teorinė dalis (paskaitos, seminarai, praktiniai darbai), kurios apimtis 720 val., pedagoginė praktika (atliekama bendrojo ugdymo mokyklose), kurios apimtis 800 val. ir savarankiškai rengiamas baigiamasis darbas, kurio apimtis – 80 val.

Studijos bus vykdomos Kaune ir Vilniuje, todėl teikiant prašymus pasirinkite vieną miestą, kuriame numatote studijuoti. Studijos prasidės rugpjūčio 27 d. Kaune, rugpjūčio 28 d. Vilniuje.

Prašymus galima pateikti iki birželio 24 d. 24 val. internetu:  https://epasirasymas.vdu.lt/

Dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas vietas gali tik turintys atitinkamos krypties išsilavinimą, būtiną nurodytų dalykų mokytojų kvalifikacijai pagal Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2014 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-774.

Dokumentų pateikimas ir priėmimas į studijas vyks pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodytas sritis:

 • Į STEM sritį dokumentus teikia kandidatai turintys aukštojo mokslo kvalifikaciją, būtiną matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, informatikos, inžinerinių technologijų (inžinerinių technologijų – priimami asmenys, kurie yra baigę technologijos mokslų, biomedicinos mokslų studijų srities, žemės ūkio ir veterinarijos studijų krypčių grupės studijų programas; technologijų mokslų, inžinerijos mokslų, žemės ūkio mokslų studijų krypčių grupės studijų programas) dalykų mokytojams.
 • Į HUMAN sritį dokumentus teikia kandidatai, turintys aukštojo mokslo kvalifikaciją, būtiną kalbų (lietuvių kalbos ir literatūros, anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, italų, lenkų), istorijos ir geografijos sričių dalykų mokytojų kvalifikacijai.
 • Į KITI sritį dokumentus teikia kandidatai turintys aukštojo mokslo kvalifikaciją, būtiną: dailės, etikos, fizinio ugdymo, muzikos, šokio, teatro, tikybos, filosofijos, ekonomikos, pilietinio ugdymo, teisės, nacionalinio saugumo ir krašto gynybos dalykų mokytojų kvalifikacijai.
 • Į SPECIALIZACIJA sritį dokumentus teikia kandidatai, turintys aukštojo mokslo kvalifikaciją, būtiną socialinei pedagogikai; planuojantys vėliau įgyti specialiojo pedagogo, logopedo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo pedagogo kvalifikaciją; dėstyti gyvenimo įgūdžių dalyką. Šioje srityje galima pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Stojantieji turi pateikti 2024 m. priėmimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

Pateikus dokumentus, rekomenduojame pasitikrinti, ar pateiktas prašymas sistemoje tikrai yra, dar kartą prisijungiant. Atkreipkite dėmesį, kad įkeliamų dokumentų apimtis neturi būti didesnė, nei nurodyta sistemoje.

Visi stojantieji turi dalyvauti motyvacijos pokalbyje, kuris vyks nuotoliniu būdu birželio 26, 27, 28 dienomis.

Informacija apie motyvacijos pokalbio eigą ir tvarkaraštis kiekvienam stojančiajam bus išsiųsti prašymo formoje nurodytais el. pašto adresais, todėl pasitikrinkite „Spam” ar „Junk” katalogus savo el.pašto dėžutėje.

Kad VDU administratorių siunčiami laiškai su svarbia informacija sėkmingai pasiektų Jūsų pašto dėžutę, rekomenduojame įtraukti adresus: vaida.luksiene{eta]vdu.lt (pasirinkusiems studijuoti Kaune) ir romute.sainer[eta]vdu.lt (pasirinkusiems studijuoti Vilniuje) į savo el.kontaktų sąrašą.

Priėmimo sąlygos 2024 m. priėmimo taisyklėse.

Priėmimo etapai

Daugiau informacijos apie priėmimą į profesines studijas „Pedagogika“:

Ketinantiems studijuoti Kaune:

 • Švietimo akademija Kaune
 • Studijų koordinatorė Vaida Lukšienė
 • El. paštas vaida.luksiene[eta]vdu.lt
 • Telefonas (8 37) 327875

Ketinantiems studijuoti Vilniuje:

 • Švietimo akademija Vilniuje
 • Studijų koordinatorė Romutė Šainer
 • El. paštas romute.sainer[eta]vdu.lt
 • Telefonas (8 610) 67 303
 • VDU Studijų departamentas
 • Adresas K. Donelaičiog. 52, LT-44248, Kaunas
 • Telefonas (8 37) 327 815
 • El. paštas studijos[eta]vdu.lt