VDU pirmus metus metu vykdyta moksleiviams skirta programa „Kelrodė žvaigždė“ – tikslus pasiekė

2020-06-03, Galioja iki

2019 m. rudenį Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), bendradarbiaudamas su Izraelio ambasada, Vilniaus universitetu bei VDU „Atžalyno“ progimnazija, pradėjo vykdyti savanorystės-mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“. Pagrindinis jos tikslas – pakviesti studentus tapti savanoriais ir pagelbėti 3-6 klasių moksleiviams, kurie turi sunkumų mokydamiesi arba gyvena socialinėje atskirtyje. Programos metu siekiama kurti darnią bendruomenę, lavinti tiek savanorių, tiek moksleivių socialinius įgūdžius, išmokti spręsti problemas ir kylančius iššūkius. Programoje dalyvaujantys moksleiviai buvo parinkti pagal socialinio darbuotojo ir klasių auklėtojų paruoštas charakteristikas.

Savanoriai studentai su moksleiviais kiekvieną savaitę praleisdavo po 2 valandas, kurių metu padėdavo jiems mokytis, supažindindavo su veiklomis Kaune ar universitete, kartu turiningai leido laiką. Projektui įpusėjus, prasidėjus koronaviruso (COVID-19) pasaulinei pandemijai, LR Vyriausybės paskelbto karantino metu projekto veiklos sėkmingai persikėlė į nuotolinę formą, kuomet savanoriai su moksleiviais bendravo virtualiai.

Programos koordinatorė: savanorių bei moksleivių santykis stipriai augo

„Programos metu bendraudama su visomis pusėmis – moksleiviais, savanoriais, psichologais bei mokyklos atstovais – pastebėjau, kaip keičiasi moksleivių bei mentorių ryšys – jis tampa daug artimesnis ir atviresnis. Žinoma, prie to labai stipriai prisideda vykdytos psichologų konsultacijos, kurių metu buvo aptariami kylantys iššūkiai ar sunkumai. Mentoriai puikiai atsižvelgdavo į jiems duodamas pastabas bei patarimus, tad tai atsispindėjo ir ryšio su moksleiviu puoselėjime.

Gera matyti, kad programai pasibaigus visos suinteresuotos pusės liko patenkintos ir užtikrintos programos teikiama nauda. Smagu, kad prie programos įgyvendinimo prisidėjo ir įvairūs rėmėjai, kurių dėka savanoriai bei jų kuruojami moksleiviai turėjo galimybę įdomiau praleisti laiką“,  – teigė projekto kuratorė. Prie „Kelrodė žvaigždė“ programos vystymo prisidėjo šie VDU partneriai: Kauno tvirtovės VII fortas, Kauno miesto savivaldybė, baseinas „Dainava“, „Kaunas 2020“, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus.

Programos savanoriai: moksleiviai ėmė mus laikyti savo draugais

Programoje mentoriavę studentai teigia, kad išsineša labai geras emocijas ir patirtis. Didžiausias pasiekimas – atsiskleidę vaikai ir užsimezgęs draugiškas ryšys. Nors visos programos metu netruko iššūkių, tačiau mentoriai sutaria, kad ši patirtis išmokė geriau spręsti kylančias problemas, o įgytos savanorystės bei psichologinės žinios tikrai pravers ateityje.

Moksleivių tėvai: vaikų bendravimo ir mokymosi įgūdžiai pagerėjo

Apibendrinus gautus moksleivių tėvų atsiliepimus apie „Kelrodė žvaigždė“ programą, pastebima, kad jie įžvelgė šio socialinio projekto naudą – pasikeitė vaikų elgesys, pagerėjo mokymosi rezultatai, bendravimo įgūdžiai, išaugo atidumas bei atsakomybės jausmas.

Programoje dalyvavusi mokykla: moksleivių pokyčiai džiugina

„VDU – pirmoji aukštoji mokykla Kaune, kuri pastebėjo šios programos būtinybę ir pradėjo ją vykdyti. Ši programa leidžia įžvelgti tam tikrus rezultatus: pagerėjo ne tik vaikų mokymasis, tačiau ir tam tikri bendravimo įgūdžiai, padidėjo motyvacija užsiimti įvairiomis veiklomis“, – pasakoja VDU „Atžalyno“ progimnazijos socialinė pedagogė.

Vytauto Didžiojo universitetas ir toliau tęs bendradarbiavimą su VDU „Atžalyno“ progimnazija ir stengsis plėsti programą, kviečiant prisijungti kitas mokyklas, su kuriomis bendradarbiauja universitetas.

Rugsėjo mėnesį prasidės registraciją į naują „Kelrodė žvaigždė“ programos sezoną. Organizatoriai kvies savanorius pildyti atrankos anketas, po kurių vyks intensyvūs mokymai ir susitikimai su moksleiviais.

Sveikinimo žodis programos dalyviams: