VDU apdovanojo aktyviausius universiteto savanorius

2021-12-07, Galioja iki

Gruodžio 5 dieną pasaulyje švenčiama Tarptautinė savanorių diena, ta proga Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) įvertino bei apdovanojo savanorius, kurie pasižymi savo aktyvia veikla universitete. Gruodžio 6 dieną įvyko jau ketvirtus metus organizuojamas VDU padėkos savanoriams vakaras, kuris po neįprastų pandemijos metų, vėl leido savanorių bendruomenei susitikti ir pabendrauti gyvai. Padėkos vakaro metu savanoriams bei mentoriams buvo įteikiamos apdovanojimų statulėlės už jų vykdomą veiklą.

Vakaro metu buvo paskelbtos 7 nominacijos. Pirmoji nominacija „Metų savanoris“ atiteko Severinai Šeštokaitei, kuri buvo įvertinta kaip labiausiai įsitraukusi į savanorystės veiklas ir surinkusi daugiausiai savanoriavimo valandų universitete. Apdovanojimą Metų savanorės nominaciją pelniusiai studentei įteikė Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Antrąją nominaciją, „Above and beyond“, skirtą apdovanoti aktyviausius užsienio studentaus, kurie universitete užsiima savanoriška veikla, taip pat įteikė Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, apdovanojimas atiteko studentei Lital Emma Lev.

„Savanorystė atneša savirealizacijos ir išsipildymo jausmą pačiam savanoriui – netikėtos pažintys, turiningi susitikimai, galimybė kitaip nei studijose įgyti ir plėtoti įvairias kompetencijas ir gebėjimus. Man savanorystė atrodo pats tauriausias bendruomeniškumo kūrimo ir puoselėjimo būdas, buvimas ir veikimas kartu su bendraminčiais, kai šypsena, gražūs žodžiai ir gera nuotaika praturtina labiau nei materialios paskatos“,- mintimis apie savanorystės svarbą dalinosi doc. dr. V. Bijeikienė.

„Metų naujoko“  apdovanojimą įteikė Marketingo ir komunikacijos departamento specialistė, dirbanti su studentų priėmimu, Justina Šišaitė, šiemet apdovanojimas atiteko Emilijai Bagdonaitei.

„Savanorystė man davė labai daug: netikėtumai, šypsenos, nuostabūs žmonės, darbas komandoje, o kartu ir bemiegės naktys, organizuojant veiklas. Pats žodis „savanorystė“ man asocijuojasi su pažinimu, darbu bei linksmybėmis. Savanoriauti tikrai verta ir tai „veža“, nes savanorystėje gali gauti tokių vidinių ir dvasinių dovanų, apie kokias net nesvajoji“,- savo įspūdžiais iš pirmų savanorystės metų VDU pasidalino Metų naujoko apdovanojimą pelniusi E. Bagdonaitė.

Ketvirtąją nominaciją „Iniciatyviausias savanoris“ pristatė VDU Studentų atstovybės prezidentė Ieva Vengrovskaja, o statulėlė atiteko Ramintai Milašiūtei.

Penktąją nominaciją „Iniciatyviausias mentorius“ pristatė ir įteikė praėjusiais metais iniciatyviausia mentore pripažinta Viktorija Vasiliauskaitė, o šiemet apdovanojimas atiteko – Silvijai Jankauskaitei, kuri visu mentorystės laikotarpiu išsiskyrė savo aktyvumu bei iniciatyvomis.

Šeštoji vakaro nominacija „Metų mentorius“ buvo pristatyta bei įteikta iš Studentų reikalų departamento direktoriaus Manto Simanavičiaus rankų. Šį apdovanojimą pelnė Paulina Andriuškevičiūtė, kuriai nominacija suteikta, atsižvelgiant į pirmakursių apklausos rezultatus ir administracijos pastebėjimus bei iniciatyvumą ir aktyvumą, atliekant pirmakursių mentoriaus darbus.

Paskutinė vakaro nominacija nominacija buvo susijusi su jau trečius metus vykdomu savanorystės-mentorystės projektu „Kelrodė žvaigždė“, kurio metu savanoriai-mentoriai padeda prasčiau besimokantiems ar socialinėje atskirtyje gyvenantiems 3-6 klasių moksleiviams. Nominaciją paskelbė projekto „Kelrodė žvaigždė“ koordinatorė Jūratė Vietaitė, kuri pirmąją statulėlę įteikė „Ryškiausiai kelrodei žvaigždei“ – Barborai Krinicinaitei.

Vakaro metu renginio dalyviams muzikinius pasirodymus dovanojo VDU Muzikos akademijos Atlikimo meno studentai: pianinu grojo Deividas Pileckas, dainavo Austėja Guiskytė. Apdovanojimų vakarą vedė VDU Gamtos mokslų fakulteto studentas Žygimantas Foktas, kuris taip pat aktyviai savanoriauja universitete ir jame veikiančiose organizacijose.

2021 m. Vytauto Didžiojo universiteto savanoriavo apie 40 savanorių, tarp jų apie 10 užsienio studentų, kurie per metus, savanorystėje vykdydami įvairiausias veiklas, praleido virš 2000 val. Savanorystės programos metu studentai dalyvauja ir prisideda prie įvairaus pobūdžio organizuojamų renginių, pradedant ilgalaike savanoryste projekte „Kelrodė žvaigždė“, pirmakursių mentorystės programoje, Nacionaliniame žmogaus teisių forume, baigiant trumpalaike Valdo Adamkaus knygos pristatyme, virtualiame renginyje „Tapk mokytoju“, VDU absolventų dienose’21. Veiklų ir renginių įvairovė savanoriams padeda įgyti bendravimo, laiko planavimo ir dar begalę įgūdžių, savanoriai geriau susipažįsta su universiteto aplinka, prisideda prie organizuojamų renginių bei projektų.

Dėkojame visiems VDU savanoriams už savanorystei skiriamą laiką, genialias idėjas, iniciatyvumą bei nuveiktus reikšmingus darbus!