Universiteto idėjas simbolizuojanti vėliava kvies burtis Šilalėje

2021-12-08, Galioja iki

Vytauto Didžiojo universitete 2019 metų pabaigoje pradėta iniciatyva Vėliavnešio misija pamažu įgauna pagreitį ir kuria indėlį, siekiant įgyvendinti naują universiteto 2021-2027 metų strateginį planą, kuriame didelis dėmesys yra skiriamas VDU absolventų bendruomenės telkimui, susiklausymui ir gerovei. Absolventų koordinatorė Samanta Ėringė teigia, jog universitetas kurdamas absolventų bendruomenę turi labai svarbų uždavinį – nepaleisti ir kartu išlaikyti ryšį bei santykį su sėkmingai universitetą pabaigusiais absolventais.

„Norint įgyvendinti šį uždavinį, universitete siekiame aktyviau vykdyti iniciatyvą VDU vėliavnešio misija, kurios tikslas – į aktyvių alumnų rankas perduoti VDU idėjas simbolizuojančią vėliavą, kuri kviestų burtis ir bendrauti visus, universiteto idėjas palaikančius ir jas puoselėjančius absolventus, pagal teritorinį principą už akademinio miesto ar šalies ribų“,- pasakoja absolventų koordinatorė S. Ėringė. VDU vėliavnešiai tampa savo Alma Mater atstovais skirtingose vietovėse, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, neša žinią apie universitete vykdomas veiklas, prisideda organizuojant renginius bei skleidžiant informaciją.

„VDU vėliavnešiams tenka labai svarbi misija – kurti VDU „mikro“ bendruomenes ar VDU „saleles“ įvairiuose Lietuvos ir viso pasaulio miestuose ir miesteliuose, nuolat palaikyti ryšį su universitetu ir skleisti apie universitetą žinią savo bendruomenėse, leisti jaunimui atrasti kelią į VDU per savo unikalias studijų ir studijavimo patirtis, būti ta betarpiška jungtimi tarp universiteto ir moksleivių širdžių ir protų. Priimti VDU vėliavą – ypatingas įsipareigojimas ir svarbus pasiryžimas toliau kartu puoselėti ir kurti savo Alma Mater. Tad už plazdančias VDU vėliavas esame labai dėkingi kiekvienai ir kiekvienam“,- mintimis dalinasi Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Šiemet vykusios „Absolventų dienos‘21“ renginio metu VDU vėliavnešia tapo Šilalėje gyvenanti VDU vokiečių filologijos absolventė Rima Norvilienė, kuri Šilalės krašte ir rajone pasižymi savo aktyvia visuomenine veikla bei iniciatyvumu: R. Norvilienė yra Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė, viena iš Šilalės gidų asociacijos įkūrėjų, protmūšių Šilalės rajone pradininkė, iniciatyvos „Negirdėti faktai apie Šilalę“ įkūrėja ir dar begalės projektų autorė bei iniciatorė.

Kviečiame susipažinti su naująja VDU vėliavnešio misijos ambasadore Rima Norviliene.

Koks jausmas grįžti į savo Alma mater?

Universitete vokiečių kalbos filologiją baigiau prieš 14 metų. Šis skaičius net pačią verčia kilstelėti antakius, atrodo, taip seniai. Tačiau, prisipažinsiu, laiko tėkmės nejaučiu, nes studijų laikus prisimenu, kaip vienus geriausių. Jau savo kalboje per „Absolventų dieną‘21“ minėjau, kad manęs tikrai nereikia traukti už liežuvio, nes kam yra tekę girdėti mane kalbant apie studijų metus, visada pabrėždama sakiau, jog VDU tai MANO universitetas.

Labai apsidžiaugiau sulaukusi kvietimo būti universiteto vėliavneše. Turėjau puikią progą grįžti ten, kur augau kaip asmenybė, įgijau drąsos, radau būrį bendraminčių, kurie mano gyvenime yra iki šiol. Grįžimo jausmą apibūdinčiau, kaip nostalgiškai malonų ir šiltą, nes čia visada jaučiausi sava.

Kokį VDU matote šiandien ir kokį norėtumėte matyti ateityje?

Universitetą neabejotinai matau augantį ir nuolat besikeičiantį. Daugelį metų iš šono stebėjau universiteto vykdomas studijų programas ir kitas veiklas, kurių įvairovė labai džiugina. Gera matyti, kad studentams yra sudaromos sąlygos domėtis skirtingomis sritimis, įsitraukti į gausybę veiklų, tobulėti. Mano nuomone, universitetas eina teisinga kryptimi, reaguodamas į visuomenės pokyčius, stengdamasis būti patraukliu jaunajai kartai. Tačiau svarbu su pasikeitimais išlaikyti savo identitetą, savo veidą ir būti konkurencingu ne tik su Lietuvos, bet ir su užsienio universitetais. Todėl ir ateityje universitetą norėčiau matyti tokį, kuris augina savo srities profesionalus bei pasaulio asmenybes.

Kaip VDU vėliavnešiai, tame tarpe ir Jūs, galėtų prisidėti prie universiteto veiklos, jo augimo bei populiarinimo visoje Lietuvoje?

Apskritai labai giriu universitetą už vėliavnešio idėją. Taip universitetas turi galimybę palaikyti ryšį su absolventais, stiprinti alumnų bendruomenę, tuo pačiu tai puiki terpė per žmones skleisti gerąją žinią apie universitetą. Mano nuomone, vėliavnešiai gali būti puikūs laidininkai tarp universiteto, savo rajono, juos supančių būsimų studentų, netgi savotiški karjeros konsultantai ar patarėjai, kurie gali pasidalinti savo asmenine patirtimi, atsakyti į dominančius klausimus ar nukreipti, kur gauti reikalingos informacijos.

Svarbu ir vėliavnešio aktyvumas savo bendruomenėje, buvimas geruoju pavyzdžiu. Vėliavnešio veiklą matau ir per įvairaus pobūdžio renginius – kartu su universitetu savame regione organizuojant paskaitas, parodas, dalyvaujant universiteto renginiuose, prisijungiant prie įvairių iniciatyvų.

Ką jums reiškia ši VDU Vėliavnešio misija?

Gauti universiteto vėliavą – ne tik maloni, bet ir įpareigojanti dovana, todėl man suteiktą vėliavnešės misiją priimu labai atsakingai. Stengsiuosi pateisinti lūkesčius ir būti aktyvia universiteto bendruomenės dalimi savo gimtajame Šilalės krašte. Taip pat svarbu paminėti, kad šią misiją vertinu ir kaip asmeninį tobulėjimą, saviraišką, galimybę būti naudingai.

Ką pasakytumėte ir ko palinkėtumėte VDU absolventams, kurie norėtų tapti VDU ambasadoriais, tačiau nedrįsta to padaryti?

Pirmiausiai, kiekvienas, baigęs VDU, yra tam tikras vėliavnešys ar ambasadorius. Tiesiog vieni – aktyviau ir labiau išreikštai tai daro, kiti – labiau stebėtojai, kokia buvau ir aš.  Jeigu širdyje kirba noras dalyvauti universiteto gyvenime – drąsinu ir sakau – pirmyn. Tuo tarpu universitetui palinkėčiau tęsti vėliavnešių paiešką ne tik šalies rajonuose, bet ir užsienyje.

Daugiau informacijos apie VDU „Vėliavnešio misiją“ galite rasti čia.

Daugiau informacijos teikia:

  • Absolventų vyr. koordinatorė Samanta Ėringė

    • Adresas S. Daukanto g. 27-303, Kaunas
    • Telefonas +37064730143 (vidaus 4603)
    • El. paštas samanta.eringe@vdu.lt