Tarptautinės savanorių dienos metu apdovanoti VDU savanoriai

2019-12-06, Galioja iki

Gruodžio 5 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė savanorių diena. Minint šią dieną, buvo įvertinti ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) savanoriai. Antrus metus iš eilės vykstančiame, šventiniame savanorių padėkos vakare savanoriams bei mentoriams buvo įteikiamos statulėlės bei padėkos už aktyviai vykdomą veiklą.

Vakaro metu buvo paskelbtos 7 nominacijos. Pirmoji nominacija buvo susijusi su šiais metais VDU, bendradarbiaujant su Izraelio ambasada ir Vilniaus universitetu, pradėtu vykdyti studentų savanorystės-mentorystės projektu „Kelrodė žvaigždė“. Projekto tikslas – kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti prasčiau besimokantiems ar socialinėje atskirtyje gyvenantiems 3-6 klasių moksleiviams. Nominaciją paskelbusi VDU Tarptautinių ryšių prorektorė Ineta Dabašinskienė, ją įteikė „Ryškiausiai Kelrodei žvaigždei“ – Skaistei Gaižutytei. Antrąją nominaciją „Metų savanoris“ pristatė VDU rektorius Juozas Augutis, o apdovanojimas atiteko Indrei Baltakytei, kuri surinko daugiausiai savanoriavimo valandų universitete. Trečioji vakaro nominacija „Tarptautinių studentų draugas“ buvo skiriama atsižvelgiant į Tarptautinių ryšių departamento (TRD) komentarus bei užsienio studentų atsiliepimus apie geriausią užsieniečių mentorių, kuris padeda iš svetur atvykusiems studentams integracijos procese. VDU TRD direktorė Ilona Kazlauskaitė apdovanojimą įteikė Vitai Stankaitytei. Ketvirtąją nominaciją „Iniciatyviausias mentorius“ pristatė VDU Studentų centro vyresnioji specialistė Jūratė Vietaitė. Apdovanojimas atiteko žmogui, kuris buvo aktyviausias mentorystės laikotarpiu – Deimantei Rūtėnaitei. Penktasis, „Metų mentoriaus“, apdovanojimas buvo pristatytas praėjusių metų nugalėtojos šioje kategorijoje – Neringos Barauskaitės. Apdovanojimą laimėjo Jolanda Marčiukonytė, kuri atsižvelgiant į pirmakursių apklausą ir administracijos pastebėjimus, buvo pripažinti kaip iniciatyviausia ir pareigingiausia pirmakursių mentorė. „Metų naujoko“  apdovanojimą įteikė praėjusiais metais iniciatyviausia naujoke pripažinta Indrė Baltakytė, o šiemet apdovanojimas atiteko Ievai Kulkytei. Paskutinę Savanorių padėkos vakaro nominaciją „Iniciatyviausias savanoris“ pristatė VDU Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius, o statulėlė atiteko aktyviausiai į savanorystę 2019 m. įsitraukusiai Severinai Šeštokaitei.

Vakaro metu renginio dalyviams pasirodymus dovanojo VDU Solo latino šokių grupė bei akordeonistai Algirdas Vaičaičis ir Dominykas Zubrickas. Jaukią atmosferą vakaro metu kūrė ir gera nuotaika dalinosi vakaro vedėjas Laurynas Nikelis.

Dėkojame visiems VDU savanoriams už skiriamą laiką, prasmingus darbus ir iniciatyvą!