Tarptautinės savanorių dienos metu apdovanoti VDU savanoriai

2020-12-07, Galioja iki

Gruodžio 5 d. pasaulyje žinoma kaip Tarptautinė savanorių diena. Ją minėdamas Vytauto Didžiojo universitetas įvertino bei apdovanojo studentus, kurie aktyviai užsiima savanoriška veikla universitete. Trečius metus iš eilės vykstantis šventinis savanorių padėkos vakaras šiais metais atrodė kiek kitaip – dėl šalyje siaučiančios pandemijos, jis buvo perkeltas į virtualią erdvę. Vakarą  studentai praleido dalyvaudami specialiai šiai progai paruoštame protmūšyje. Laimėtojams statulėlės bus įteiktos asmeniškai.

Šventinį vakarą atidarė ir sveikinimo žodį tarė VDU Komunikacijos prorektorė, doc. dr. Vilma Bijeikienė, kuri teigė, kad kiekviena bendruomenė yra turtinga ir galinga tiek, kiek turi žmonių, pasiryžusių dirbti dėl kitų ir bendruomenės gerovės. Prorektorė džiaugėsi ne pirmus metus VDU sėkmingai veikiančia savanorystės sistema ir teigė, kad visų savanorių studentų darbas – neįkainojamas.

Virtualaus renginio metu buvo paskelbtos 7 nominacijos. Pirmąją nominaciją „Metų savanoris“ pristatė ir įteikė prorektorė Vilma Bijeikienė. Šiais metais aktyviausia savanore, antrus metus iš eilės, išrinkta Indrė Baltakytė.

Antroji nominacija „Above and beyond“ – pirmoji tokia per visą apdovanojimų laikotarpį. Ji sukurta šiais metais ir skirta apdovanoti aktyviausius užsienio studentus, užsiimančius savanoriška veikla. Apdovanojimas atiteko studentui Shaurya Jaiswal. Studentą sveikino ir apdovanojimą įteikė VDU Tarptautinių ryšių departamento direktorė Ilona Kazlauskaitė.

Apdovanojimą „Tarptautinių studentų draugas“ gavo Urtė Buikytė. Šios nominacijos laimėtojas renkamas atsižvelgiant į užsienio studentų atsiliepimus apie geriausią užsieniečių mentorių, kuris padeda iš svetur atvykusiems studentams integracijos procese.

Ketvirtasis apdovanojimas buvo susijęs su, antrus metus iš eilės universitete vykdomu, savanorystės-mentorystės projektu „Kelrodė žvaigždė“. Projekto pagrindinis tikslas – kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti prasčiau besimokantiems ar socialinėje atskirtyje gyvenantiems 3-6 klasių moksleiviams. Šių metų „Ryškiausiai Kelrodei žvaigždei“ Gretai Bražukaitei apdovanojimą įteikė projekto globėja, HMF Lietuvių kalbos katedros profesorė Ineta Dabašinskienė. Profesorė taip pat pasveikino prie projekto augimo ir tobulėjimo aktyviai prisidedančią VDU savanorių koordinatorę Jūratę Vietaitę.

Penktąją, „Metų naujoko“, nominaciją pristatė Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius. Šios kategorijos statulėlė atiteko antrakursei Laurai Aleknavičiūtei.

„Iniciatyviausio mentoriaus“ nominaciją pristatė ir apdovanojimą laimėtojai Viktorijai Vasiliauskaitei perdavė, jau penktus metus, aktyviai savanoriškoje veikloje veikianti VDU studentė Severina Šeštokaitė.

Paskutinį, „Metų mentoriaus“, apdovanojimą pristatė VDU savanorių koordinatorė Jūratė Vietaitė. Aktyviausias mentorius renkamas atsižvelgiant į pirmakursių apklausą ir administracijos pastebėjimus. Šiais metais statulėlę laimėjo Julija Kulešiūtė.

Virtualų apdovanojimų vakarą pravedė VDU Gamtos mokslų fakulteto studentas Žygimantas Foktas, kuris jau ne pirmus metus pats aktyviai savanoriauja universitete ir jame veikiančiose organizacijose.

Dėkojame visiems VDU savanoriams už skiriamą laiką, idėjas, iniciatyvas ir prasmingus darbus!