Tapk savanoriu-mentoriumi ketvirtus metus skaičiuojančiame projekte „Kelrodė žvaigždė“

2022-09-05, Galioja iki

Prasidėjus naujiems mokslo metams, startuoja jau ketvirtus metus skaičiuojantis savanorystės-mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“, kuris yra vykdomas bendradarbiaujant su Vilniaus Universitetu, Izraelio ambasada bei VDU „Atžalyno“ progimnazija ir VDU Ugnės Karvelis gimnazija. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti studentus tapti savanoriais ir padėti 3-6 klasių moksleiviams, kurie susiduria su sunkumais mokantis ir jiems reikia suteikti papildomos pagalbos, palaikymo ir motyvacijos.

Projekto „Kelrodė žvaigždė“ savanorė-mentorė Barbora Krinicinaitė, kuri 2021 metais savanorių apdovanojimuose buvo įvertinta kaip Ryškiausia kelrodė žvaigždė, dalinasi mintimis, jog šis projektas atveria galimybes tiems, kurie nori įkvėpti, išklausyti, pasisemti naujų žinių iš kito patirties ir auginti savo asmenybę.

„Mentorystė moko atsistoti į kito batus ir pamatyti žmogų iš kitos pusės. Tai yra kelias į savęs pažinimą, meną mylėti ir priimti kitą, netaikant papildomų sąlygų“, – pasakoja Barbora. Žmogus, su kuriuo man teko bendrauti projekto „Kelrodė žvaigždė“ metu, turbūt tik pats gali atsakyti, ar jam padėjau ir jei taip, tai kiek. Tačiau jo dėka galiu drąsiai sakyti, kad būdų padėti kitiems ir pažinti save yra begalės, o mes kiekvienas tikrai galime tapti to dalimi.

Projektas „Kelrodė žvaigždė“ yra paremtas gyvo bendravimo principu, kad studentas ir moksleivis užmegztų artimesnį ryšį, dingtų įvairios bendravimo baimės. Projekto metu savanoriai-mentoriai dvi valandas po kartą per savaitę bendraus su pagal charakteristikas pasirinktu moksleiviu ir padės jam mokytis, supažindins su universitete ar Kauno mieste esančiomis veiklomis bei kartu turiningai leis laiką. Projektas truks visus mokslo metus, nuo 2022 m. spalio iki 2023 m. birželio.

Projekto savanorė-mentorė Barbora Krinicinaitė tiki, kad mentorystės procesas įgauna rato formą: mentorių mokiniai/bendražygiai, galiausiai patys pajaučia norą tapti „kelrodžiu“. Barbora pasakoja, jog šiuolaikiniame pasaulyje pastebi, kad žmonės yra linkę susifokusuoti vien tik į savo pasaulį, į savo laimės ar nelaimės akimirkas, taip pamiršdami, kad šioje planetoje yra 7 milijardai jaučiančių ir augančių asmenybių. „Kuo daugiau tokių žmonių atsiranda, tuo labiau mūsų pasaulis tampa šviesesnis ir nuoširdesnis“, – pozityviu požiūriu apie mentorystę pasidalino 2021 metų Ryškiausia kelrodė žvaigždė B. Krinicinaitė.

Projekte dalyvausiantys moksleiviai bus atrenkami pagal socialinio darbuotojo ir psichologo paruoštas charakteristikas. Tuo tarpu savanoriauti norintys studentai iki rugsėjo 16 d. gali pildyti registracijos formą.

Pasibaigus registracijos laikotarpiui projektą universitete koordinuojantis asmuo susisieks su atrinktais kandidatais ir pakvies juos į gyvus motyvacinius pokalbius, kurie vyks VDU socialinių mokslų ir teisės fakultete, adresu Jonavos g. 66, Kaunas, rugsėjo 20 d. 9:30 val. (324 aud.) ir rugsėjo 21 d. 9:30 val. (112 aud.). Po jų atrinkti savanoriai toliau tęs pasiruošimą – spalio mėnesio pradžioje yra numatomi savanorių-mentorių mokymai bei konsultacijos su psichologais, po kurių prasidės pats projektas „Kelrodė žvaigždė“.