Studentams – Europos kultūros paveldo kūrybinės dirbtuvės

2024-06-05, Galioja iki

Aljansas „Transform4Europe“ kviečia studentus dalyvauti hibridinėse dirbtuvėse „Regional Heritage Workshops“. Šios kūrybinės dirbtuvės suteiks galimybę gilintis į kultūros paveldą ir jo valdymą šiuolaikinėje Europoje, tyrinėti jo įvairias dimensijas – vietinę, regioninę, nacionalinę ir europinę.

Dirbtuvės yra skirtos magistrantūros ir doktorantūros studentams. Suteikiamas kreditų skaičius – 5. Renginys vyks hibridiniu formatu: dalis užsiėmimų vyks virtualiai, o kita dalis – gyvai Katovicuose ir Cešyne (Cieszyn), Lenkijoje. Studentams bus kompensuojamos kelionės išlaidos bei skiriamos stipendijos už kiekvieną veiklos dieną, įskaitant kelionės dienas.

Registracija vyksta iki birželio 12 d. Norintys dalyvauti kviečiami pildyti anketą.

Svarbiausios datos

• Birželio 17 d. – pirma virtuali paskaita.
  • Spalio mėnesį – dvi papildomos virtualios paskaitos.
  • Spalio 21–25 d. – gyvi susitikimai Katovicuose ir Cešyne (Lenkija).
  • Spalio 22–23 d. – „Transform4Europe“ paveldo konferencija Katovicuose (Lenkija).

Dirbtuvės yra skirtos studentams, siekiantiems suprasti ir tyrinėti bendrą Europos paveldą. Dalyviai vykdys apklausas tarp savo universiteto studentų ir dalyvaus problemų sprendimo užduotyse, taikydami projektinio mąstymo metodą.

Veiklos ir užduotys

• Dalyviai atliks apklausą apie bendrą Europos paveldą tarp savo kolegų studentų.
  • Dalyviai dalyvaus problemų sprendimo užduotyse Cešyne, taikydami projektinio mąstymo metodą.

Praktinė patirtis

• Dalyviai lankysis muziejuose ir susitiks su paveldosaugos ekspertais bei vietiniais paveldo kūrėjais.
  • Dirbtuvės padės suprasti, kaip kultūros paveldas naudojamas šiuolaikinėje regionų ekonomikoje ir kaip jis prisideda prie vietos ir regioninės plėtros.

Atranka ir dalyvavimas

• Aljanso instituciniai koordinatoriai VDU atrinks tris studentus, kurie dalyvaus dirbtuvėse.
  • Atrinkti studentai bus informuoti birželio 13 d.

Modulių temos

1. Europos paveldas – Europos vertybės.
  2. Regionai ir tautos – Europos pasienių regionų paveldas.
  3. Paveldas – vietinės ir regioninės plėtros potencialas.

Pranešėjai

• Kinga Czerwińska – kultūros antropologė, profesorė, žinoma dėl savo tyrimų apie liaudies meną ir nematerialų kultūros paveldą.
  • Jerzy Gorzelik – meno istorikas, specializuojasi meno ir kultūros paveldo santykiuose su grupinėmis tapatybėmis.
  • Adam Hajduga – sociologas, pramoninės kultūros paveldo entuziastas, dirba pavaduotoju „Metallurgy“ muziejuje Chožuve (Chorzów).
  • Leszek Jodliński – meno istorikas ir politologas, kultūros vadybininkas, turintis didelę patirtį muziejų vadyboje.
  • Grzegorz Kulik – vertėjas, populiarinanti Silezijos kalbą, yra žinomas dėl įvairių kalbinių projektų.
  • Grzegorz Studnicki – etnologas, tyrinėjantis tradicijas ir kultūrą šiuolaikinėse vietos bendruomenėse.
  • Lubomira Trojan – kultūros antropologė, specializuojasi socialinio dizaino ir kultūros paveldo srityje.
  • Agata Zygmunt-Ziemianek – sociologė, dėsto ir tyrinėja socialinę demografiją, socialinę politiką bei aukštojo mokslo didaktiką.
  • Ewa Wylężek-Targosz – meno istorikė, literatūros tyrinėtoja, specializuojasi vaizduojamojo meno, vertimo ir kino studijose.

Kilus klausimų, rašykite el. paštu: Transform4Europe@vdu.lt.

Umkatowice nuotr. („Creative Commons“, CC BY-SA 3.0)