Skelbiamas L. ir F. Mockūnų vardinių stipendijų konkursas

2020-08-20, Galioja iki

Kviečiame Vytauto Didžiojo universiteto studentus dalyvauti Liūto ir Francoise Mockūnų vardinės stipendijos konkurse. Stipendijos nuo 2010 m. kasmet skiriamos praktikoms bei mokslininkų stažuotėms užsienyje. Dokumentai priimami iki rugsėjo 19 d.

Anot idėjos autorės F. Puzyna-Mockūnas, jauniems žmonėms būtina keliauti, pagyventi užsienyje, įgyti gyvenimo daugiakultūrėje aplinkoje patirties. Tačiau tuo pat metu jie turi puoselėti lietuvybę bei skleisti Lietuvos kultūrines vertybes, o grįžę į Tėvynę – skleisti pažangias idėjas, keisti darbo kultūrą, kurti doros principais paremtą gyvenimą.

Studentai gali užsienyje vykdyti 1–6 mėn. trukmės stažuotę / praktiką. Praktikos / stažuotės vietą studentai turi susirasti patys pagal savo tyrimo / studijų sritį. Studentai gali vykti ne tik į organizacijas ar įmones, bet ir į lietuvių bendruomenes bei baltistikos centrus. Stipendija skiriama dalinių kelionės ir pragyvenimo išlaidų apmokėjimui.

Konkurse gali dalyvauti visų antros ir trečios studijų pakopų ir formų studentai, studijuojantys humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Reikalavimai kandidatams

• Puikios anglų k. žinios;
  • Geri studijų rezultatai;
  • Aktyvi akademinė veikla.

Konkurso sąlygos

Pretendentai į vardinę L. ir F. Mockūnų stipendiją iki š. m. rugsėjo 19 d. turi pateikti šiuos dokumentus:

• užpildytą paraiškos formą;
  • akademinę pažymą;
  • mokslininko ir (ar) dėstytojo rekomendaciją;
  • savo katedros vedėjo, o paskutinių kursų studentai ir baigiamojo darbo vadovo, patvirtinimą, jog studentas gali išvykti;
  • priimančios institucijos patvirtinimą, kad studentas gali atvykti.
  • gyvenimo aprašymą (CV);

Gautus prašymus svarstys L. ir F. Mockūnų stipendijų globėjų taryba. Konkurso rezultatai bus skelbiami Liūto Mockūno gimimo dieną – rugsėjo 30 d.

Dokumentus reikia pristatyti iki rugsėjo 19 d. į VDU Tarptautinių ryšių departamentą (adresuoti Ingridai Celešiūtei) arba išsiųsti el. paštu: ingrida.celesiute@vdu.lt.

Maloniai kviečiame studentus dalyvauti ir teikti paraiškas.

Taip pat kviečiame susipažinti su L. ir F. Mockūnų vardinių stipendijų laureatų patirtimis: Andriaus Stočkūno stažuote Oklahamos universiteteRimantės Jaugaitės stažuote Kroatijos istorijos institute ir Gedimino Kasparavičiaus stažuote JAV.