Metodologiniai mokymai apie metaanalizės metodą

2024-09-16, Galioja iki

Vytauto Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas kviečia mokslininkus (-es) į metodologinius mokymus apie metaanalizės metodą „Meta-Analysis: an Introduction and an Overview of Advanced Topics”.

Mokymai vyks nuotoliu per MS „Teams“. Registracija.

Visi užsiregistravę dalyviai likus kelioms dienoms iki mokymų gaus MS „Teams“ nuorodą į seminarą.

1 sesija (spalio 2 d., 15–17 val.): metaanalizės procesas, tyrimo klausimai, paieška, kodavimas, statistinė integracija.

2 sesija (spalio 8 d., 15–17 val.): heterogeniškumas, moderavimo analizė ir išplėstinės temos.

Mokymai vyks anglų kalba. Seminaro trukmė – kiekviena sesija/90 min. paskaita + 30 min. klausimų ir atsakymų sesija (2,5 akademinės valandos). Mokymai – nemokami.

Dalyviams, kurie dalyvaus visose dviejose sesijose, po mokymų bus išduodami sertifikatai. Išankstinės žinios apie šį metodą mokymų dalyviams nėra būtinos.

Lektorius: dr. Gunnar Lemmer, Philipps-University Marburg, Vokietija. Dr. Lemmer jau kelerius metus skaito paskaitas ir veda seminarus apie statistinius metodus. Jis jau ilgą laiką dirba su metaanalizėmis psichologijos srityje ir yra kelių mokslinių tyrimų, kuriuose naudojamos metaanalizės, publikacijų autorius ir bendraautorius.

Mokymus moderuos V. Kavolio instituto projektinės veiklos vadovė dr. Gintarė Pocė.

Metaanalizė – tai statistinis metodas, skirtas keliems kiekybiniams tyrimams tuo pačiu tyrimo klausimu sujungti. Šie mokymai nuodugniai aptars visą metaanalizės metodo atlikimo procesą.

Mokymų 1-osios sesijos pradžioje susipažinsime su metaanalizės proceso struktūra. Vėliau nagrinėsime metaanalitinius tyrimo klausimus, atitinkamų tyrimų paiešką ir atitinkamų tyrimų kodavimą pagal tyrimų charakteristikas.

2-oji sesija prasidės nuo poveikio dydžių heterogeniškumo analizės metodų. Kad galėtume paaiškinti heterogeniškumą, vėliau nagrinėsime metaanalitinius modelius (pvz., mišrių efektų modelį) ir metaanalitinius metodus (pvz., metaregresiją), skirtus moderavimo analizei. Šioje sesijoje taip pat trumpai apžvelgsime pažangesnes temas, pavyzdžiui, trijų lygių metaanalizę ir metaanalitinius modelius.

Daugiau informacijos apie mokymus el. paštu vki[eta]vdu.lt.

Šie mokymai yra viena iš projekto „Vytauto Kavolio transdisciplininių socialinių ir humanitarinių mokslų instituto MTEP veiklų stiprinimas (SOCMTEP)“ veiklų. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarties Nr. S-A-UEI-23-13 (2023-12-27). Finansavimo programa – „Universitetų ekscelencijos iniciatyva” (Nr. V-940).