Lietuvos mokslo taryba kviečia Lietuvos ir užsienio studentus vasarą vykdyti mokslinius tyrimus

2024-06-03, Galioja iki

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) studentų vasaros mokslinės praktikos konkursas įsibėgėja – Lietuvos ir užsienio studentai yra kviečiami pretenduoti į praktikos vietas universitetuose ir mokslo institutuose. Studentai iš Lietuvos ir viso pasaulio vasaros praktikos vietas gali rinktis iš konkurso būdu atrinktų praktikos vietų, kurias siūlo mokslo ir studijų institucijos. Praktika vyks liepos–rugpjūčio mėn., o studentams bus suteikta 2 000 eurų stipendija (po 1 000 Eur per mėnesį). Be stipendijų LMT skirs lėšas ir praktikos vykdymui. Iš viso šiai programai šiemet planuojama skirti 750 tūkst. Eur.

Studentų vasaros mokslinė praktika – ilgiausiai gyvuojanti LMT priemonė studentams, kurios tikslas suteikti studentams galimybę praktikoje vykdyti mokslinius tyrimus, įgyti naujų žinių, gilinti analitinius ir mokslinius gebėjimus, lavinti mokslo darbų rašymo bei jų pristatymo įgūdžius, susipažinti su Lietuvos mokslininkų bendruomene ir mokslo infrastruktūra, o taip pat įgauti darbo socialinių įgūdžių. Nuo 2005 m. LMT vasaros metu parėmė apie 2700 studentų, vien pernai buvo finansuoti 198 studentai iš Lietuvos ir užsienio mokslo institucijų. LMT studentų mokslines praktikas finansuoja visose mokslo ir meno srityse: gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, humanitarinių, socialinių mokslų, scenos ir ekrano menų, vaizduojamųjų menų.

Norintys dalyvauti LMT įgyvendinamame studentų vasaros praktikos konkurse iki 2024 gegužės 29 d. turi pateikti gyvenimo aprašymą, pažymą apie studijų rezultatus, motyvacinį laišką ir pasirinkti ne daugiau kaip 2 dominančias temas.

Daugiau informacijos.