Kviečiame tapti savanoriu-mentoriumi projekte „Kelrodė žvaigždė“

2021-09-10, Galioja iki

Prasidėjus naujiems mokslo metams, startuoja ir trečius metus skaičiuojantis savanorystės-mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“, kuris yra vykdomas bendradarbiaujant su Izraelio ambasada, VDU „Atžalyno“ progimnazija bei VDU Ugnės Karvelis gimnazija. Pagrindinis projekto tikslas – kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti 3-6 klasių moksleiviams, kurie turi sunkumų mokydamiesi arba gyvena socialinėje atskirtyje ir jiems reikia suteikti papildomos motyvacijos.

Projekto „Kelrodė žvaigždė“ savanorė-mentorė Severina Šeštokaitė dalinasi mintimis, jog dalyvavimas projekte yra nemenkas iššūkis tiek mentoriui, tiek moksleiviui dėl amžiaus, bendravimo skirtumų. Tačiau Severina pastebi, jog bendravimas su vaiku išmoko kantrybės, vėl džiaugtis mažais dalykais.

„Reikėjo persilaužti per save norint bendrauti su tokio amžiaus vaiku. Reikėjo išmokti kartais sėdėti tyloje, nes nei viena nežinojome, ką pasakyti ar kaip pradėti pokalbį. Išmokau klausytis ir išgirsti. Vaikai pasako, kas jiems įdomu, tik tą reikia pagauti ir apie tai kalbėtis, net jei tau tai nėra įdomiausias dalykas. Išmokti vėl būti vaiku – kompetencija, kurią turėtume įgyti kiekvienas“,- pastebėjimais po projekto dalinosi Severina Šeštokaitė.

Projektas „Kelrodė žvaigždė“ yra paremtas gyvo bendravimo principu, kad studentas ir moksleivis užmegztų ryšį, dingtų įvairios bendravimo baimės. Nors praėjusių metų sezoną apsunkino koronavirusas (COVID-19) ir įvestos karantino sąlygos, kurios privertė persikelti į nuotolinę erdvę, šiemet projektas grįžta prie gyvo, tiesioginio bendravimo. Atsižvelgiant į LR Vyriausybės priimamus sprendimus, dėl nuolat kintančios situacijos, galimas persikėlimas į nuotolinę erdvę.

Projekto metu savanoriai-mentoriai dvi valandas po kartą per savaitę bendraus su pagal charakteristikas pasirinktu moksleiviu ir padės jam mokytis, supažindins su universitete ar Kauno mieste esančiomis veiklomis bei kartu turiningai leis laiką. Projektas truks visus mokslo metus, nuo 2021 m. spalio iki 2022 m. birželio.

Projekto savanorė-mentorė Orinta Baužytė pastebi, jog savanorystė šiame projekte ugdo pažinimo, kūrybingumo ir kitas kompetencijas, kurios pagyvina ir papildo savanorystę naujovėmis, neplanuotomis veiklomis, susitikimais ar darbais.

„Savanoriaujant pirmiausia patobulėjo mano atsakingumas, kadangi neretai žmonės už tam tikrą veiklą gauna kažkokią paskatą, atlyginimą, o čia reikia gebėti atsakingai žiūrėti į savo darbą, už kurį gauni nematerialų atlygį, tačiau po projekto supratau, kad tai sukelia daug didesnį džiaugsmą. Taip pat išsiugdė bendradarbiavimo ir bendravimo kompetencijos, kurios užėmė didelę projekto dalį ir padėjo jam sėkmingai įvykti“, – apie patobulintas kompetencijas pasakojo Orinta Baužytė.

Projekte dalyvausiantys moksleiviai bus atrenkami pagal socialinio darbuotojo ir psichologo paruoštas charakteristikas. Tuo tarpu savanoriauti norintys studentai iki rugsėjo 19 d. gali pildyti registracijos formąSvarbu: studentas, norintis dalyvauti projekte, privalo turėti galiojantį Galimybių pasą.

Pasibaigus registracijos laikotarpiui projektą universitete koordinuojantis asmuo susisieks su atrinktais kandidatais ir pakvies juos į gyvus motyvacinius pokalbius, kurie vyks rugsėjo 21 d. 9:00 val. ir rugsėjo 23 d. 10:00 val. Po jų atrinkti savanoriai toliau tęs pasiruošimą – yra numatomi savanorių-mentorių mokymai bei konsultacijos su psichologais, po kurių prasidės pats projektas „Kelrodė žvaigždė“.