Kviečiame susipažinti su Karjeros centro komanda

2023-08-29, Galioja iki

VDU Karjeros centras, įkurtas dar 2007 m., rūpinasi studentų ir absolventų karjeros galimybėmis, padeda pasiruošti darbo rinkai ir planuoti savo karjeros kryptį. Tačiau, kaip pastebi Karjeros centro vadovė Monika Valentaitė, kartais studentai tikisi, kad Karjeros centro darbuotojai parašys už juos CV, pasakys, kaip teisingai atsakinėti į klausimus darbo pokalbio metu arba parodys pirštu, kur dabar pat parašyti ar paskambinti, kad nuo rytojaus jau būtų galima pradėti eiti į naują darbą.

„Šiek tiek šaržuoju, tačiau tai yra viskas, ko mes nedarome – nedarbiname studentų ir neduodame teisingų atsakymų. Karjeros centras, visų pirma, studentui yra erdvė geriau pažinti save,  dalyvaujant individualiose konsultacijose ar organizuojamuose renginiuose. Geriau pažinti save kartais reiškia ramiai atsisėsti ir pasukti galvą, ieškant ne visada greitų atsakymų į neretai nepatogius klausimus, tokius kaip: kodėl aš pasirinkau šią specialybę? Kokią ateities viziją matau savo svajonėse ir kokius žingsnius žengiu šiandien, kad ten iš tiesų atsidurčiau po metų, penkerių ar dešimties? Kokių žingsnių nežengiu, nors vertėtų? Kur ir kaip stabdau save? Kaip dar galiu išnaudoti laiką, kol studijuoju, kad ateityje turėčiau kuo daugiau galimybių rinktis, ką veikti savo profesiniame gyvenime?“, – pasakoja M. Valentaitė.

Kad studentui ar absolventui būtų drąsiau užsukti į VDU Karjeros centrą ir pabandyti atsakyti į šiuos klausimus, kviečiame susipažinti su centro komanda: vadove Monika Valentaite, vyr. koordinatore Daiva Pugevičiene, duomenų specialiste Dovile Imbrasaite ir absolventų vyr. koordinatore Eimante Koryte.

Susipažinkite su vadove Monika Valentaite:

Kaip pasakoja pati Monika, jos svarbiausias tikslas – stipri komanda ir jos atskirų narių savarankiškumo įgalinimas, ne tik įgyvendinant paskirtas užduotis, bet ir realizuojant kūrybines ambicijas inicijuoti veiklas, kurios įdomios patiems komandos nariams. Karjeros centro vadovė tiki, kad darbuotojas yra kaip žurnalo viršelio veidas – arba kviečiantis pasklaidyti puslapius, arba ne. Ji džiaugiasi, kai visas Karjeros centro darbuotojas gali matyti spindinčiomis akimis – tuomet yra tikra, kad ir studentai bei absolventai gauna kokybišką paslaugą: renginį, konsultaciją ar tiesiog šiltą atsakymą į elektroninį laišką. Monika taip pat tikisi, kad kasmetiniai Karjeros centro organizuojami renginiai taps ne tik tradicija, o ir vis augančios kokybės standartu. Geriau mažiau, bet kokybiškiau – tokiu principu Monika žvelgia į planuojamas veiklas, pavyzdžiui, artėjančias VDU Karjeros dienas ar Absolventų dieną (šiais metais jos vyks lapkričio 9–10 d.).

Baigtos psichologijos studijos Monikai padeda kiekvieną studentą priimti žiūrint ne tik į tai, kas pas ją atėjo, bet ir į potencialą, kuris gali iš šių konsultacijų išeiti. Įgytos psichologinės žinios praverčia ir kuriant ryšį, mažinant pirmojo susitikimo įtampą, plečiant žmogaus perspektyvą, kviečiant pamatyti daugiau nei tik pirminę problemą, su kuria žmogus ateina į konsultaciją.

Karjeros centro vadovė Monika Valentaitė

Susipažinkite su vyr. koordinatore Daiva Pugevičiene:

Darbą aukštųjų mokyklų karjeros centruose pradėjusi dar 2008 metais, Daiva konsultuoja VDU studentus ir absolventus karjeros klausimais, viešina įvairiausius darbo, praktikos ar savanorystės pasiūlymus, veda bendrus praktinius karjeros užsiėmimus, seminarus arba konsultuoja interesantus individualiai. Kaip pasakoja pati Daiva, jai tenka pravesti daug ir įvairių mokymų, kartais net milžiniškai 300 mokinių auditorijai! O labiausiai įsimena tokie mokymai, kai tenka pasikliauti savo patirtimi ir improvizuoti, nes atėjus į auditoriją supranti, kad tai, ką pasiruošei, paprasčiausiai „neveiks“.

Kaip savo darbo išskirtinumą Daiva pabrėžia tai, kad jame reikia daug empatijos, kūrybiškumo, tenka nuolatos mokytis ir tobulėti ir pačiam. O keli iš „auksinių“ patarimų, kuriuos duoda visiems pas ją pasikonsultuoti užsukusiems studentams, yra: „Klausk (nebijok klausti, nes kvailų klausimų nebūna) ir gauk visus atsakymus. Gavęs atsakymus gerai viską apgalvok ir pasirink. Nebijok paprašyti pagalbos. Pasiimk iš universiteto viską, ką jis tau gali duoti“.

Karjeros centro vyr. koordinatorė Daiva Pugevičienė

Susipažinkite su duomenų specialiste Dovile Imbrasaite:

Atlikdama tyrimus ir analizes, susietas su studentų karjeros stebėsena, Dovilė susiduria su itin dideliu kiekiu duomenų, tačiau tai jos negąsdina: jai visada patiko skaičiai, todėl ji ne tik susitvarko su galybe jų darbe, bet ir studijuoja matematiką. Dovilę žavi darbo su duomenimis procesas, skirtingų duomenų kaupimas, analizavimas ir gautų rezultatų pritaikymas konkrečiam procesui ar rezultatui. Pradėjusi analizuoti duomenis, Dovilė į juos tiesiog „pasineria“, tad pasimesti tarp jų gausos pasidaro nebebaisu. Dovilė pabrėžia, kad duomenų analizės reikalingos kaip priemonė stebėti, kaip VDU studentams ir absolventams sekasi įsidarbinti, sužinoti, kas buvo naudingiausia ruošiantis profesinei veiklai. Atlikti tyrimai padeda nuspręsti, ką reiktų keisti studijų programose bei Karjeros centro veiklose.

Dar nuo pirmo studijų kurso savanoriaudama VDU Studentų atstovybėje, kurios pagrindinis tikslas – atstovauti studentams, duomenų specialistė turi galimybę išgirsti ir išsiaiškinti studentų poreikius ir norus. Šios žinios padeda organizuoti Karjeros centro veiklas, lengviau suprasti, ko studentams reikia, ir tai įgyvendinti.

Karjeros centro duomenų specialistė Dovilė Imbrasaitė

Susipažinkite su absolventų vyr. koordinatore Eimante Koryte:

Dar šią vasarą baigusi magistro studijas VDU, Eimantė nenorėjo palikti taip mylimo universiteto, todėl labai džiaugiasi pasitaikiusia galimybe prisijungti prie Karjeros centro ir tapti VDU absolventų koordinatore. Nors dar tik „apšyla kojas“ naujose pareigose, Eimantė iš savo patirties žino, kad palikti universitetą, kuris per ketverius, šešerius ar daugiau metų jau spėjo tapti antrais namais, gali būti tikrai nelengva, todėl ragina to ir nedaryti: „likti“ universitete nebūtina tęsiant studijas, užtenka apsilankyti kasmetinėje Absolventų dienoje, sudalyvauti kituose Karjeros centro organizuojamuose renginiuose alumnams, prisijungti prie savo fakulteto ar bendro VDU absolventų klubo, su grupės draugais prisiminti studijų laikus, pradėti ar tęsti įvairiausius projektus, pasidalinti savo patirtimi, sėkmės istorija ar karjeros keliu su dabartiniais studentais… ir dar bent šimtu kitų būdų!

Absolventų vyr. koordinatorė Eimantė Korytė

Užsukite susipažinti ar pasikonsultuoti karjeros klausimais adresu K. Donelaičio g. 52–108 arba rūpimais klausimais rašykite el. pašto adresu: karjera@vdu.lt.