GALIMYBĖS: prasideda registracija į „TechHub“ startuolių pre-akceleratorių

2020-10-13, Galioja iki

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia startuolių komandas, taip pat tuos, kurie nori prisidėti prie kitų idėjų įgyvendinimo, registruotis į projekto „TechHub“ pre-akceleratorių. Programos metu startuoliai dalyvaus tris mėnesius trunkančiuose mokymuose, kuriuose su inovacijų ekspertų ir asmeninių mentorių pagalba vystys savo idėjas, gaus reikalingų žinių tolesnei verslo plėtrai, susipažins su investuotojais ir verslu. 

Inovacijų ekspertas ir vienas iš pre-akceleratoriaus mentorių dr. Gediminas Rumšas teigia, jog dabar palankiausias metas kurti ir vystyti startuolius, nes rinkoje yra daugiau lėšų investicijoms, nei idėjų, kurioms galima būtų pinigus panaudoti: „Rizikos kapitalo investicijų į startuolius skatinimui skirta daugiau nei 100 mln. Eur valstybės ir ES struktūrinės paramos lėšų. Taigi, patirties rinkoje yra, pinigų investicijoms irgi – dabar reikalingos komandos su degančiomis akimis ir idėjomis. Būtent jų ir laukiame pre-akceleratoriuje.“

Mokymų metu startuoliai išsigrynins tikslinį klientą, atliks rinkos ir konkurentų analizę, sukurs įėjimo į rinką strategiją, sužinos apie verslo steigimo, produkto vystymo, pozicionavimo, prekės ženklo kūrimo, komandos stiprinimo, finansavimo, intelektinės nuosavybės ir kitas verslo subtilybes. Geriausiai pasirodžiusios komandos taip pat turės galimybę dalyvauti susitikimuose ir akceleratoriuose užsienyje. Planuojama, kad komandos pre-akceleratoriaus veikloms skirs iki 20 valandų per savaitę.

„Dar visai neseniai pre-akceleratoriai Lietuvoje buvo trūkstama startuolių ekosistemos dalis ir gauti svarbiausių žinių apie verslą ir inovacijas praktiškai nebuvo kur. Ši programa startuoliams leis išbandyti savo komandą ir idėją saugioje aplinkoje, niekuo nerizikuojant ir sulaukiant pagalbos kiekviename žingsnyje”, – sako MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.

Teikti paraiškas dalyvauti pre-akceleratoriuje gali startuoliai (didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus), taip pat inovatyvią idėją turinčios komandos, ketinančios įregistruoti įmonę pre-akceleratoriaus metu. Nepilnai susiformavusioms komandoms mentoriai taip pat padės surasti trūkstamus komandos narius.

Registruotis taip pat gali komandos ir idėjos neturintys, tačiau norintys prisidėti prie kitų startuolių idėjų įgyvendinimo asmenys. Jiems skirta atskira anketa, kurioje reikia nurodyti savo kompetencijas bei įvardinti sritis, kuriose norima padėti startuoliams. Įvertinusi paraiškas projekto komanda apjungs atskirus asmenis su komandomis, kurioms reikia pastiprinimo.

Registracija į pirmąjį „TechHub“ pre-akceleratoriaus ciklą tęsis iki spalio 23 d. Atrinkti kandidatai bus kviečiami į motyvacinį pokalbį su pre-akceleratoriaus mentoriais. Startuoliai bus vertinami atsižvelgiant į jų vystomo produkto inovatyvumą ir perspektyvumą bei komandos kompetencijas, galimybes išvystyti produktą. Įvertinus paraiškas dalyvauti programoje bus pakviestos 25 komandos. Pre-akceleratorius prasidės lapkričio 9 d.

Registracija startuolių komandoms
Registracija asmenims, norintiems prisidėti prie kitų komandų idėjų įgyvendinimo
Daugiau informacijos apie pre-akceleratorių