GALIMYBĖS: podiplominės stažuotės Vokietijoje

2021-06-16, Galioja iki

Vokietijos aplinkosaugos fondas (Deutsche Bundesstiftung Umwelt, DBU)– vienas didžiausių Europos fondų, remiantis projektus, skirtus aplinkosaugos technologijoms vystyti, moksliniams tyrimams, gamtos ir kultūrinių vertybių išsaugojimui.

DBU siūlo stipendijas baigusiems Vidurio ir Rytų Europos universitetus ir dirbantiems aplinkosaugos srityje savo šalyse. Programoje dalyvauja Bulgarija, Estija, Kaliningrado sritis, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Čekijos Respublika, Ukraina, Vengrija, Albanija, Bosnija ir Hercogovina, Kosovas, Kroatija, Makedonija, Juodkalnija, Serbija, Slovėnija.

Stipendija suteikiama 6-12 mėnesių mokslinei arba profesinei stažuotei Vokietijos mokslinių tyrimų centruose ir universitetuose. Taip pat galima gauti finansavimą stažuotėms pramonės įmonėse, ministerijose, įstaigose bei nevyriausybinėse organizacijose. DBU laukia paraiškų iš gamtos mokslo specialistų, inžinierių, ekonomistų, teisininkų, dėstytojų ir visų tų, kurie yra susiję su gamtos ir aplinkos apsauga jų gimtosiose šalyse arba Europos Sąjungoje. Kiekvienais metais apie 60 jaunųjų mokslininkų iš aukščiau išvardintų šalių gauna DBU stipendijas.

Programos tikslas – padėti specialistams užmegzti ilgalaikius kontaktus, kurie padėtų sukurti ekspertų tinklą, kaupiantį žinias aplinkosaugos srityje, besikeičiantį informacija ir vykdantį bendrus aplinkosaugos projektus.

Artimiausias paraiškų pateikimo terminas – rugsėjo 5 d. (stažuotės pradžia 2022 m. vasario mėn.), stažuotės trukmė – 6 mėnesiai.

Daugiau informacijos 

Atmintinė