Vytauto Didžiojo universitete startuoja „Kelrodės žvaigždės“ projektas

2019-08-29, Galioja iki

Vytauto Didžiojo universitetas, bendradarbiaudamas su Izraelio ambasada, Vilniaus universitetu ir VDU „Atžalyno“ progimnazija, pradeda vykdyti studentų savanorystės-mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“.  VDU – pirmoji aukštoji mokykla pradėjusi inicijuoti šį projektą Kaune.

Projekto pagrindinis tikslas – kviesti studentus tapti savanoriais ir padėti prasčiau besimokantiems ar socialinėje atskirtyje gyvenantiems 3-6 klasių moksleiviams, kurie bus atrenkami pagal socialinio darbuotojo ir psichologo paruoštas charakteristikas.

Projekto metu savanoriai studentai, dvi valandas kartą per savaitę, bendraus su jiems paskirtu moksleiviu ir padės mokytis, supažindins su universitete ar Kauno mieste esančiomis veiklomis bei kartu turiningai leis laiką.

Vytauto Didžiojo universiteto tarptautinių ryšių prorektorė Ineta Dabašinskienė džiaugiasi, kad Lietuvoje buvo pastebėta galimybė vystyti tokio tipo projektą, kuris prasidėjęs Vilniuje jau atkeliavo ir į Kauną.

„Kalbėti apie pagalbą kitam, mentorystę bei savanorystę yra labai svarbu. Manau, kad vienokia ar kitokia tarnystės forma turėtų tapti kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi. Mes visi kalbame apie karjerą ir asmeninius pasiekimus visą dėmesį sutelkdami į save ir dažnu atveju nepastebime šalia esančio žmogaus: jaunesnio, trapesnio, turinčio kitokią patirtį.

Džiaugiuosi, kad VDU pamatė šio projekto būtinybę ir tikiuosi, kad dalyvavimas jame leis savanoriams bei moksleiviams suprasti dalijimosi prasmę, taip pat padės mentoriams ne tik auginti kitą, bet ir augti pačiam“, – mintimis apie „Kelrodės žvaigždės“ projektą dalinosi I. Dabašinskienė.

VDU „Atžalyno“ progimnazijos atstovė pasakoja, kad ir anksčiau mokykla yra dalyvavusi panašaus tipo projektuose, kurių rezultatai pranokdavo lūkesčius. Būtent dėl to mokyklos atstovai išgirdę apie „Kelrodės žvaigždės“ projektą buvo tikri dėl savo dalyvavimo jame.

„Pagrindinis rezultatas, kurio tikimės, kad vaikai surastų savo didįjį, o kartais gal net vienintelį, draugą, su kuriuo jie galėtų bendrauti, leisti laiką, mokytis. Projekto metu pasitaikys ir nelengvų situacijų, tačiau svarbiausia nebijoti klausti, konsultuotis su psichologais ar koordinatoriais ir mokytis iš kitokių, skirtingų patirčių“, – projekto dalyviams linkėjo VDU „Atžalyno“ progimnazijos atstovė.

Vilniaus universiteto atstovas Vilius Alesius teigia matantis augantį susidomėjimą „Kelrodės žvaigždės“ projektu ir vis augančią jaunų žmonių motyvaciją bei norą padėti.

„Per bendravimą su vaiku galima atrasti labai daug savo asmeninių savybių, nes jie dažniausiai sako tiesą bei kalba be jokių užuolankų. Savanoriui tai yra didžiulė gyvenimo patirtis, labai gera praktika ir galimybė geriau pažinti savo mokymosi įstaigą, miestą, o gal net surasti savo gyvenimo pašaukimą“,  – sako V. Alesius.

„Kelrodės žvaigždės“  projektas Vytauto Didžiojo universitete truks visus mokslo metus, nuo 2019 m. rugsėjo iki birželio mėn.

Jeigu norite tapti projekto mentoriumi, tuomet iki rugsėjo 8 d. galite pildyti registracijos anketą.

Akimirkos iš „Kelrodės žvaigždės“ projekto pristatymo