VDU savanoriams – SAM padėkos už pagalbą kovojant su koronavirusu

2020-08-20, Galioja iki

Vasarą Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) buvo apdovanoti savanoriai, kurie per koronaviruso (COVID-19) pandemijos įkarštį prisidėjo prie naudingų ir reikalingų veiklų, siekiant mažinti pandemijos protrūkį šalyje. Tarp gausaus skaičiaus savanorių – ir 4 VDU studentai bei 3 darbuotojai, kuriems sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė padėkos raštus, o VDU savanorių koordinatorė Jūratė Vietaitė gavo medalį „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.

Padėkos raštai bei medaliai buvo įteikti aktyviausiems savanoriams iš įvairių Lietuvos švietimo įstaigų, Lietuvos skautijos, Raudonojo kryžiaus, Lietuvos šaulių sąjungos, privatiems asmenims, organizacijų darbuotojams. Apdovanoti savanoriai padėjo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) ir pandemijos įkarščio metu telefonu bendravo su karantinuotais asmenimis, konsultavo iš užsienio atvykstančius asmenis, taip pat prisidėjo prie eismo reguliavimo ir užtikrinimo, kad žmonės nesibūriuotų, savanoriavo pilietiniame projekte „Stiprūs kartu“, aprūpino maistu senjorus ir kitus rizikos grupėje esančius asmenims, kad jiems nereikėtų eiti iš namų.

Įteikdamas padėkas sveikatos ir apsaugos ministras A. Veryga dėkojo savanoriams už tai, kad yra pavyzdžiu kitiems, atsakingai žvelgia į šią visiems nelengvą situaciją ir prisideda prie pandemijos plitimo mažinimo suteikdami savo pagalbą tiems, kuriems labiausiai reikia.

VDU savanorių koordinatorė J. Vietaitė džiaugėsi, kad universiteto savanoriai be galo aktyviai ir noriai ėmėsi darbų, suprasdami jų prasmę.

„Tiek karantino metu, tiek jam pasibaigus savanoriai itin aktyviai teiravosi apie galimybes prisidėti prie savanoriškos veiklos, noriai skambino COVID-19 pandemijos paliestiems žmonėms, su jais bendravo. Džiugu matyti, kad suvokiame situacijos rimtumą ir kartu stengiamės, turimomis galimybėmis, prisidėti prie pandemijos suvaldymo“, – teigė J. Vietaitė.

Visiems, kurie domisi savanorystės galimybės kovoje su COVID-19, primename, kad galite registruotis ir padėti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui su identifikuotais, sąlyti su užsikrėtusiais COVID-19, turėjusiais asmenimis. Savanorystės veikla vykdoma nuotoliniu būdu, naudojant asmenines ryšio priemones.