Registracija studentams į vasaros mokyklą „(Co)happiness laboratorija“

2024-06-12, Galioja iki

Vasara jau čia, o kartu su ja yra gera proga patirti kitokias mokymosi patirtis universitete – šįkart dėmesį kviečiame skirti savo vidiniam „aš“ ir jo santykiui su aplinka. Europos universitetų aljansas „Transform4Europe“ kviečia studentus į trijų dienų vasaros mokyklą „(Co)happiness laboratorija“, kuri vyks Vytauto Didžiojo universitete rugpjūčio 27–29 dienomis.

Vasaros mokyklos metu gilinsitės į laimės teoriją iš įvairių sričių: psichologijos, filosofijos, ekonomikos ir kitų, taip pat ieškosite būdų, kaip ją kurti sau, aplinkiniams ir visuomenei.

Laukia ne tik teoriniai užsiėmimai, bet ir kūrybinės, interaktyvios veiklos. Vasaros mokyklos metu bus organizuojamas hakatonas laimės tema, kur kartu su komanda spręsite iššūkius ir savo idėjas pristatysite ekspertų komisijai, kurie pateiks įžvalgas.

Registracija į vasaros mokyklą vyksta iki birželio 30 d. Paraiškos yra teikiamos pildant el. formą. Atrinkti studentai bus informuoti asmeniškai.

Baigę kursą gausite 3 ECTS kreditus, galiojančius visame T4EU aljanse.

Vasaros mokykla „(Co)happiness laboratorija“ yra tęstinė tarptautinio kongreso „CoHappiness. Permąstant laimę“ („CoHappiness. Rewilding & Rethinking“) dalis. Kongresas VDU buvo pirmą kartą organizuotas prieš dvejus metus. Jis buvo Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 programos dalis. Renginio metu buvo klausiama, kas yra laimė: ar ji slypi tik trumpalaikiuose džiaugsmuose, ar tai kur kas daugiau? Kaip laimę supranta ir apibrėžia skirtingos kultūros bei visuomenės? Ar tai individualus jausmas, ar ji kyla iš ryšio su kitais žmonėmis? Kaip kurti stiprias ir palaikančias bendruomenes, kuriose visi galėtų jaustis laimingi? Kaip karo, ekologinių ir socialinių krizių akivaizdoje išsaugoti laimę? Kaip ją kurti sau ir kitiems net ir sunkiausiomis aplinkybėmis?

Diskusijose dalyvavo pasauliniu mastu pripažinti tyrėjai, ekspertai ir menininkai:  filosofas Timothy Morton, laimės tyrėjas Ruut Veenhoven, menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, rašytoja Vaiva Grainytė, biologas Merlin Sheldrake ir kiti. Savo įžvalgomis taip pat aktyviai dalijosi meno ir mokslo atstovai bei bendruomenių nariai.

Dėl papildomos informacijos apie vasaros mokyklą susisiekite el. paštu transform4europe@vdu.lt.