Siūloma mokėti nedarbo išmoką studentams

2020-03-06, Galioja iki

Š. m. vasario mėn. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui darbinę veiklą nutraukusius studentus įtraukti į nedarbo socialinio draudimo išmokų gavėjų gretas.

Tokį sprendimą padiktavo 2019 m. spalio 31 d. paskelbtas Konstitucinio Teismo nutarimas, kuriame konstatuota, jog pagal nuolatinę studijų formą studijuojantys studentai buvo nepagrįstai diskriminuojami užkertant kelią pasinaudoti nedarbo išmoka netekus darbo, nors tokią teisę turėjo studentai, studijuojantys pagal ištęstinių studijų programas.

Seimui pritarus, teisę į nedarbo socialinio draudimo išmoką papildomai įgis studentai, kurie aukštojoje mokykloje studijuoja pagal nuolatinės studijų formos programą, ir profesinių mokyklų mokiniai, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą.

Norintys gauti nedarbo išmoką turės atitikti šiuos kriterijus: būti registruoti Užimtumo tarnyboje kaip ieškantys darbo, turėti sukaupus ne trumpesnį nei 12 mėnesių nedarbo socialinio draudimo stažą per pastaruosius 30 mėnesių ir jeigu Užimtumo tarnyba jiems nepasiūlė tinkamo darbo ar aktyvių darbo rinkos priemonių.

Parengta pagal vz.lt pateikiamą informaciją.